Jdi na obsah Jdi na menu
 


Liga JRI: Slávia Liberec - VK Kladno

19. 1. 2015

Liga 1-JRI-A : Slávia Liberec - VK KLADNO

Výsledek : 3:2 (25:9, 21:25, 25:23, 22:25, 15:9) a 3:1 (25:18, 22:25, 25:21, 27:25)

Po letos asi nejdelší cestě na turnaj do Liberce jsme nastoupili do našeho klasického zápasového vstupu. V nejsilnější základní šestce jsme se první set jakoby jen rozehrávali. Liberec nás porazil 25:9. Každý se teprve vzpamatovával, kde vlastně je. Druhý set byl opačného ražení naši kluci už znatelně rozehraňí přehráli Liberec 25:21. Za stavu 1:1 na sety jsme si v další sérii vytvořili slušný náskok, který byl následně i naší zkázou. Ve vedení o více než 3 míče jsme přišli klasicky v koncovce a Liberec zvýšil na 2:1.  Během této doby se na hřišti vystřídalo více hráčů, především jsme kombinovali na účku a smeči. Po srovnání na 2:2 jsme se s psychickou převahou hrnuli do 5. setu, dokonce se strany otáčeli ještě pod naším vedením, ale náš náskok opět pominul a Liberec vyhrál první zápas 3:2.

Po dlouhé hodinové pauze začal druhý zápas, který téměř kopíroval předešlý dvojzápas na Kladně. Kluci už neměli takovou chuť do hry a na povzbuzování lavičky reagovali svěšenými hlavami a ironickým úsměvem na tváří, že budeme brzy doma.  Naše nálada se odrazila i na výsledku 25:18. V druhém setu jsme sice opět srovnali stavem 25:22, ale tím náš výkon skončil. Zápas jsme prohráli 3:1 po dalších dvou prohraných setech 25:21 a 27:25. Nemůžu říct, že bychom hráli špatně, ale máme stále nadprůměr chyb. Některé sice neprávem pískané rozhodčím nadržujícím Liberci, ale některé byly žákovské a nepřípustné. Viz.čtvrtý set, kdy jsme vedli 16:10 a 21:14 !!!

Smečaři: Tomáš Sklenička - velmi spolehlivý na příjmu (na pár výjimek) a taktická ofenzivní hra.                     Michal Roháček - defenzivní základ týmu, v sobotu nebyl asi v nejlepší formě, ale stále hrál na velmi slušné úrovni. Matyáš Frýdl - střídající smečař s úkolem především příjmu, výpomoc blokařům v jejich práci v poli a některé sety i v útoku.

Blokaři: Jakub Jánský- kapitán týmu, zastánce práva a spravedlnosti s odhodlání se bít za pravdu, vyznačil se útoky středem. Lukáš Salač- nejsilnější útok týmu, byl nahrávačem málo použitý a málo se kvůli špatnému příjmu dostal k úderu. Vadim Kučera- střídající blokař řešící až přespříliš, musí se naučit na co má sáhnout a na co ne.

Univerzál: Lukáš Dvořák - hrál po prvních zkažených útocích velmi opatrně a zpět k tvrdé ráně se dostal až příliš pozdě v konci druhého zápasu

Nahrávač: Tomáš Ibl - úkol jasný VYMÝŠLET HRU, mu znemožnil neuspokojivý příjem a po dlouhém běhaní po hřišti i patřičná únava.

Naším nedostatkem je nesoustředěnost až do posledního míče a skutečnost, že si každý hráč hledí pouze svého revíru a musí v něm hrát tak jak by měl.

Zápis - vyhrál ve střižbě.
--
Matyáš Frýdl