Jdi na obsah Jdi na menu
 


Liga JRI: Česká Lípa - VK Kladno

16. 2. 2015

1-JRI-A:Česká Lípa-VK Kladno

Výsledek:3:0(26,22,17) a 3:1(-18,21,23,21)

Včera jsme jeli do České Lípy.Po tabulkové stránce jsme si měli jet pro vítězství,ale podlehli jsme.Připadalo mi,jako by  jsme v prvním zápase nebyli vyburcováni.Po prvním setu,který jsme mohli vyhrát, jsme se položili.A také se to projevilo ve výsledku.Nedávali jsme přesný příjem a honili nahravače,tak že jsme nemohli zaútočit podle plánu.

O pauze jsme se dohodli,že vše co se stalo v prvním zápase,hodíme za hlavu a začneme se povzbuzovat,abychom se dostali do tempa.Což se nám povedlo i ve výsledku v prvním setu.Také se nám zlepšil příjem a mohli jsme více útočit domluvené akce.Ve druhém setu jsme začali více kazit podání.

Ale myslím,že jsme pro to udělali maximum. Nechci nikoho hodnotit.Od toho je trenér.A každý aspoň tuší,jak hrál.A myslím si,že každý by si měl  připustit kritiku od trenéra.Přeci od toho je.Bez kritiky se nemohu zlepšovat,když mi někdo neřekne,co dělám špatně.I nejlepší hráči jsou kritizováni.Takže bych si přál,aby takovéto věci psal trenér.A když se to nikomu nelíbí,tak je to jeho problém.

Sestava:Roháček,Charvát,Saláč,Jánský,Ibl,L.Dvořák,Homer,Frýdl

Zapsal : Michal Roháček

A co na to trenér?

Na základě připomínek některých rodičů, se na webu VK nevyjádřím ke hře jednotlivých hráčů !?!? 

Ale přeci jenom pár vět:

K mému komentáři a zápasu v Č.Lípě se dostanu hned v pondělí na tréninku.

Je logické, že to neprojde bez připomínek. Zvláště tolik zkažených servisů, to už opravdu nejde přejít bez následků v následujícím tréninku. Nebude žádná hra ani lehké cvičení. Konečně, kdo se servis nenaučil, bude muset začít na sobě pracovat. Následující cvičení budou už pro hráče, od kterých se očekává, že servis podají na konkrétního hráče nebo zahrají razantně smečované podání. Kdo to nezvádne, musí počítat, že nemůže hrát. Osobně se mi totiž zdá, že je u nás úplně jedno, jestli je trenér Marek, Ibl, Fortuník. Nebo přijde Fokt, Hykš atd..... Je to o šikovnosti hráče a jeho hlavě.

Když to zvládají žáci Č.Lípy, ČZU nebo jiného oddílu, tak proč to nezvládají kluci Kladna?

 

PS: Další zápas je 28.2.doma s týmem Ervěnic.

Sice osobně nebudu, ale očekávám, že to bude mnohem lepší hra, než v Č.Lípě či Liberci.

 

S pozdravem

Jiří Marek