Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kadeti SK Prosek - VK Kladno

13. 1. 2015

Kadeti SK PROSEK - VK KLADNO

 

Sestava nedělní: Tomáš Ibl na nahrávce, Lukáš Dvořák s Vadimem na bloku, Matyáš s Tomášem Homérem na smeči a na účku si zahrál Kryštof. Jako náhradník jel Lukáš Pelikán.


Sešli jsme se, jak už je skoro zvykem, u hospody U Dvořáků. Sraz byl v 8:15 a tak byli někteří z nás značně rozespalí. Cesta na Prosek se obešla bez větších obtíží a tak jsme po chvíli stáli před halou. Šatny byly prostorné, což většinou nebývá a tak to někteří hráči oslavili opožďenou snídání a poté jsme se vydali na samotnou palubovku. Někdo si sednul a pozoroval družstvo Proseku jak staví síť, jiný hrál basketbal a tak čas do rozcvičení uběhl celkem rychle. Rozcvičení proběhlo celkem klasicky bez větších problémů, až na hráče Proseku číslo 16, který se nás soustavně snažil trefit. Ozval se hvizd obě družstva nastoupila, pozdravila a šla k trenérům pro poslední rady. Lukáš jakožto náš kapitán vyhrál vyhodu prvního servisu. První set byl z obou stran opatrný, mužstva se oťukávala. Bohužel jsme ho prohráli po solidním výkonu 23:25. Druhý set už byl podstatně razantnější, obě strany vytáhly svá esa z rukávu (u nás Lukáš Dvořák a jeho ,,čtyřka). Naneštěstí i druhý set jsme prohráli, snad náhodou, stejným poměrem 23:25. Do třetího setu se nám nastupovalo těžko, i přes povzbuzující slova staršího Homéra: ,, Tak jste si rozehráli pětiseťák no''. Třetí set byl od nás velmi nezodpovědný a brzo jsme prohrávali 24:13 a za tohoto stavu šel na podání Kryštof. I přes nervozitu která se dala krájet odpodával 6 servisů, než náš soupeř využil matchball a zvítězil konečným poměrem 19:25.
Následovala pauza na oběd, při které hráči rozebírali uplynulý zápas. Po pauze (asi 45 minut) jsme se znovu rozpinkali a bez větších okolků jsme nastoupili. Druhý zápas byl podobného ražení, ale naši hráči byli buď už unavení a nebo nesoustředění a tak prohráli --:--. V tomto setu zastřídal Lukáš Pelikán za Vadima na příjmu. Druhý set byl celkem tragický, hráči neměli chuť hrát. To všechno ještě podtrhla nevolnost Kryštofa (snad z nízkého tlaku). Lukáš si tedy zahrál celý set. Nástup na třetí set už nebyl doprovázen žádným povzbuzením. Mám pocit, že celé mužstvo už to chtělo mít za sebou a co nejrychleji odjet do svých domovů. Ze všech hráčů bych vyzdvihl Matyáše, který až na pár chyb  na přijmu byl oporou a v útoku hrál hlavou a povedlo se mu soupeře několikrát chytře zalít.


Stav: Prosek-Kladno 3:0 (23,22,18) a 3:0 (22,18,14)

Zapsal : Kryštof Mandlík